Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Budżet Obywatelski 2018! Czas....Start!

Druga edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn rozpoczęta. W tym roku na realizację projektów dostępna jest kwota 80 143, 93 zł, która w porównaniu z zeszłym rokiem jest większa o około 20 tysięcy złotych. Głosowanie nad projektami, które pozytywnie przejdą weryfikacje odbędzie się w styczniu 2018 roku. Jeśli chcesz mieć faktyczny wpływ na to co dzieje się w mieście weź udział w Budżecie Obywatelskim! Zachęcamy do składania swoich propozycji projektów bo naprawę warto. 

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn jest drugą w historii jaka odbywa się na terenie naszego miasta. Na początku tego roku odbyła się pierwsza edycja, na którą środku były przekazane z budżetu na rok 2017. Wtedy zwycięskim projektem okazał się „Żyj zdrowo i aktywnie w Bodzentynie” (siłownia zewnętrzna)", który jest w trakcie realizacji. 

Swoje propozycje projektu może składać każda pełnoletnia osoba zamieszkująca obszar Miasta Bodzentyn oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn. Każdy projekt musi otrzymać minimum 15 głosów mieszkańców Bodzentyna. Propozycje projektów można składać do końca listopada 2017 roku. Po przyjęciu wniosków do końca grudnia nastąpi ich weryfikacja i przekazanie pod głosowanie mieszkańców miasta.  

HARMONOGRAM KONSULTACJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN NA 2018 ROK - pobierz

 ZASADY BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN

FORMULARZ ZGŁASZANIA PROJEKTU DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN 2018