Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Przekaż swój 1% podatku dla osoby związanej z MiG Bodzentyn

Co roku od stycznia do kwietnia możemy spotkać się z szeregiem reklam i informacji o przekazaniu 1% podatku na przeróżne cele. Jeśli nie wiecie nadal na co przekazać swój 1% serdecznie zachęcamy do przekazania go jednej z osób jakie prezentujemy poniżej. Każda z nich jest związana z naszą gminą i potrzebuje pomocy. Przekazanie jednego nic Państwa nie kosztuje, a nie przekazanie go nikomu to ogromna strata. Jeśli wśród poniższych osób kogoś brakuje prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mikołaj Miernik
KRS 00000382243
Cel szczegółowy: 1371 pomoc dla Mikołaja Miernik

 

Zosia Michta

KRS 0000382243

Cel szczegółowy: 1029 pomoc dla Zosi Michty. 

 

Zuzia Pepaś

KRS 0000060517

Cel szczegółowy: 50/ZP/Leigha

 

Agnieszka Michta

KRS 0000083356

Cel szczegółowy: Agnieszka Michta

 

 Amelia Szewczyk 

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 30873 Szewczyk Amelia Wilków

 

piotr procent

 

Procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta, nie zajmuje wiele czasu i nie obciąża podatnika żadnym kosztem.

W jaki sposób przekazać 1 procent podatku?

Przekazanie 1% podatku wiąże się z bardzo szybką i banalną procedurą, która nie stwarza podatnikom żadnych problemów. Wystarczy w odpowiedniej rubryce („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”) składanej deklaracji podatkowej wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, której chce się okazać swoje wsparcie. W rubryce obok, wpisujemy kwotę będącą 1% podatku zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek. Kwota może być niższa niż 1%, ale nie może go przekraczać.

Dla przykładu: jeżeli 1% podatku wynosi 46,27, to w rubrykę wpisuje się kwotę 46,20 i właśnie ta suma zasila konto wskazanej przez podatnika organizacji.

Przekazaniem tych środków zajmuje się Urząd Skarbowy, więc dla podatnika nie oznacza to dodatkowych obowiązków. Ofiarodawcy nie płacą ani złotówki z własnej kieszeni, bo środki, które decydują się przekazać na pomoc potrzebującym i tak trafiłyby do Skarbu Państwa. Należy tylko w terminie złożyć swój formularz PIT i zaznaczyć w nim informacje wskazujące, że chce się przekazać 1% wybranej organizacji.

Jeżeli podatnik składa kilka zeznań podatkowych, to w każdym z nich może wskazać OPP i może być to inna organizacja, albo ta sama. To do podatnika należy wybór!

Czy można przekazać środki na konkretny cel?

Tak. 1% z podatku można przekazać dla konkretnego podopiecznego danej fundacji, czy organizacji.

Wystarczy, że uzupełnią pole w rubryce („Informacje uzupełniające” - „Cel szczegółowy”). Zamieszczona w tym polu informacja jest wskazówką dla Organizacji Pożytku Publicznego, jak powinna wykorzystać przekazane pieniądze.

Informacje dodatkowe:

Emeryci i renciści, którzy chcą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego mają taką możliwość. Wystarczy, że wypełnią krótkie oświadczenie PIT-OP i wskażą OPP, której chcą przekazać 1% podatku. Urząd Skarbowy sam wyliczy 1% i przeleje na konto OPP. Ten wniosek będzie można złożyć elektronicznie i na papierze.

Ważne terminy:

Wnioski do urzędu skarbowego będzie można składać od 1 stycznia do 15 kwietnia, a oświadczenia (PIT-OP) – od 1 stycznia do 30 kwietnia.