Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów w Św. Katarzynie

Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów stanęły w Św. Katarzynie i nad zalewem w Wilkowie

Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów stanęły w Św. Katarzynie i nad zalewem w Wilkowie

14 luty 2022

"Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Bodzentyn" pod taką nazwą Koło Gospodyń Wiejskich "Katarzynianki" w Świętej Katarzynie realizuje operację polegającą m.in. na instalacji w Świętej Katarzynie oraz nad zalewem w Wilkowie dwóch Samoobsługowych Stacji Naprawy Rowerów, wymianie 13 ławek wokół zbiornika wodnego w Wilkowie oraz budowie strefy wypoczynku turysty w Psarach Kątach. W tej operacji zaplanowana jest również instalacja lamp solarnych przy obu Samodzielnych Stacjach Naprawy, aby turyści i mieszkańcy mogli korzystać z nich po zmroku, modernizacja kompleksu turystycznego przy Szkole Podstawowej w Św. Katarzynie oraz instalacja 3 ławek i grilla w stworzonej strefie wypoczynku turysty w Psarach Kontach.

Wszystkie te inwestycje znacząco podniosą atrakcyjność turystyczną Wilkowa, Świętej Katarzyny, Psar Kątów jak również całej naszej gminy.

Wszystkie te inwestycje są bardzo ważne i potrzebne jednak skupmy się dziś na Samoobsługowych Stacjach Naprawy Rowerów, z których już teraz mieszkańcy jak i turyści podróżujący na rowerach mogą korzystać. Znaczący wzrost ruchu rowerowego na terenie naszej gminy spowodował konieczność instalacji tego typu urządzeń w dwóch bardzo popularnych wśród turystów miejscach w naszej gminie. Stacje dostępne są całodobowo i bezpłatnie. 

Stacja w Świętej Katarzynie ulokowana jest przy budynku Punku Informacji Turystycznej mieszczącej się przy ulicy Kieleckiej 27. Druga Stacja znajduje się przy parkingu od strony ulicy nad zalewem w Wilkowie. Przy obu stacjach znajdują się również stojaki na rowery. Zainstalowane urządzenia są identyczne, a na ich wyposażeniu znajduje się: pompka z uniwersalnym adapterem, wkrętak, klucz imbusowy, klucz trox, klucz płaski, klucz nastawny, łyżki do opon, pomocniczy stojak na rowery oraz szczypce. Jak widać nie brakuje w nich niczego co mogłoby się przydać do naprawy roweru. Warto podkreślić, że z urządzeń skorzystają nie tylko rowerzyści, ale również rodzice z wózkami dziecięcymi oraz osoby na wózkach inwalidzkich. Obie stacje będą oświetlane nocą dzięki wysokiej jakości lampom solarnym z wbudowanymi czujnikami ruchu czy zmierzchu. 

Wierzymy, że ta inwestycja podniesie standard jakości podróżowania cyklistów po naszej gminie. Za realizację tej operacji dziękujemy Kole Gospodyń Wiejskich "Katarzynianki" w Świętej Katarzynie. Operacja składająca się z trzech zadań kosztować będzie blisko 130 tysięcy złotych. Środki na realizację operacji pochodzą z „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Projekt został złożony przez Koło Gospodyń Wiejskich "Katarzynianki" oraz Bibliotekę Publiczną i |centrum Kultury w Bodzentynie do "Lokalnej Grupy Działania - Wokół Łysej Góry", dzięki któremu został zrealizowany.