Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Wniosek o Dodatek węglowy w Bodzentynie pobierz

Od 17 sierpnia możesz złożyć wniosek o dodatek węglowy w gminie Bodzentyn

Od 17 sierpnia 2022 roku rozpoczął się proces składania wniosków o pomoc dla gospodarstw domowych ogrzewających domy m.in węglem. Również  w gminie Bodzentyn wnioski można składać od 17 sierpnia, a pierwszego dnia do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęło ich ponad 500. Dodatek węglowy to jednorazowe bezzwrotne wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Zgodnie z ustawą wysokość dodatku węglowego została ustalona na kwotę 3000 złotych. Dodatek będzie przyznawany bez kryterium dochodowego, również gospodarstwom, które już zakupiły opał.

 

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można złożyć od 17 sierpnia 2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bodzentynie. Druk wniosku zgodny z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska można pobrać ze wskazanego linku -  Pobierz Wniosek - i uzupełnić wcześniej lub wypełnić bezpośrednio na miejscu.

Do wniosku koniecznie należy dołączyć potwierdzenie uzyskania wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Potwierdzenia wydawane są w pokoju nr 1 w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Ostatecznym terminem złożenia wniosku jest 30 listopada 2022 roku. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrzone.

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, MOPS Bodzentyn